13.1.2020 29381 pozretí 3 minúty čítania Prejsť na e-shop

Ako nakupovať dioptrické okuliare online

Dni preháňania sa po meste v zúfalej snahe navštíviť všemožné očné optiky a nájsť tie správne dioptrické okuliare za normálnu cenu sú už dávno za nami. Je rok 2020 a nakupovať online nikdy nebolo jednoduchšie ani dostupnejšie – a to aj keď sa jedná o dioptrické okuliare.

Po návšteve očného lekára ste zistili, že vaše obavy sa naplnili: potrebujete nosiť dioptrické okuliare. Prípadne ich už nosíte a máte pocit, že treba zmenu.

Plánovanie vopred je nutné

Rady od eyerimu o tom, ako si zlepšiť zrak a udržať zdravie očí.

Tak je to tu, pomerne dôležitá kúpa, keďže je veľmi pravdepodobné, že si chcete kúpiť kvalitné okuliare, ktoré vám vydržia viacero rokov. Preto k tomu treba pristupovať dostatočne strategicky.

Ak vás zaujíma móda, čo tak pozrieť si najnovšie sezónne trendy? Porozmýšľajte nad tým, čo od svojich nových dioptrických okuliarov chcete, a ako ich skĺbite so svojim obvyklým štýlom. Aký je váš cenový limit? Sú nejaké značky, od ktorých sa vám okuliare páčia? Okrem toho pamätajte, že to nie je len o výzore ale aj o funkčnosti – materiály použité na rámy aj sklá konkrétnych dioptrických okuliarov sú tiež dôležitým faktorom. 

Pozor na čísla!

Rady od eyerimu o tom, ako si zlepšiť zrak a udržať zdravie očí.

Verte nám, pri nákupe ich budete potrebovať.  V prvom rade bude váš predpis od lekára obsahovať čísla dioptrií na oboch vašich očiach. Vo všeobecnosti, čím ďalej od nuly sú tie čísla, tým viac korekcie váš zrak potrebuje. Kladné čísla znamenajú ďalekozrakosť, záporné zase krátkozrakosť. Čím väčšie sú vaše dioptrie, tým hrubšie sklá budete pravdepodobne potrebovať – porozprávajte sa pred nákupom o rôznych možnostiach so svojím očným lekárom.

Ak trpíte aj astigmatizmom (čo v podstate znamená, že máte inak tvarované oči a vidíte rozmazane), pridávajú sa ďalšie čísla: cylinder a jeho os. Tieto čísla opäť indikujú, ako veľmi potrebujú Vaše oči korekciu, preto sú pri kúpe nových dioptrií nevyhnutné.

Okrem toho potrebujete vedieť svoju vzdialenosť zorníc, aby vám okuliare dobre sedeli a tým naplnili svoj účel. Ak toto číslo nenájdete na recepte od lekára, nemajte strach – zmerať vzdialenosť zorníc je veľmi jednoduché.

V poslednom rade nezabudnite ani na svoju veľkosť okuliarov. Samozrejme, najpravdepodobnejšie máte štandardnú veľkosť M, ale vždy je dobré si to radšej overiť. Akonáhle budete mať všetky tieto technické dáta, ste pripravní na tú zábavnejšiu časť: nakupovanie!

Každý si nájde pre seba to pravé

Každý si v katálogu eyerim nájde svoje vysnené dioptrické okuliare

Máte ešte stále pocit, že nakupovať okuliare online je náročné, pretože neviete, či sa vám budú dané okuliare hodiť? V tom prípade máme pre vás naozaj skvelé správy.

V prvom rade je naozaj jednoduché zistiť, ktoré okuliare sú najvhodnejšie pre váš typ tváre. Ak máte okrúhlu tvár, najlepšie vám pravdepodobne sadnú okuliare v klasických štýloch wayfarer, clubmaster či aviator. Pre hranaté tváre – oversized, okrúhle či okuliare v tvare cat-eye sú to pravé. Ak máte srdcovitú tvár, tiež môžete skúsiť okrúhle či cat-eye rámy, rovnako ako bezrámové či browline okuliare, ktoré vám zvýraznia sánku. Nakoniec, ak ste hrdým vlastníkom oválnej tváre, môžete si dať úplne akékoľvek okuliare a vyzerať fantasticky.

Výber je len na vás. Prečítajte si o typoch tváre, pozrite si ponuku od vašich obľúbených značiek a hľadajte, až kým nenájdete ten dokonalý rám.

Najprv všetko skúšajte – áno, ide to aj online

Využite virtuálne zrkadlo pre dokonalý zážitok z nakupovania dioptrických okuliarov online

Ešte stále nie ste presvedčení? Určite vás poteší zistenie, že nakupovanie dioptrických okuliarov na internete je ešte o niečo pokrokovejšie. Aj ak viete všetko o svojom type tváre (a tým pádom aj o tých správnych rámoch pre vás), stále treba dbať na ďalšie faktory. Aká farba rámov je pre vás najlepšia? Ako môžete vedieť, že sa vám nové okuliare budú dokonale hodiť k výzoru a štýlu? 

Odpoveď je jednoduchá: použijete virtuálne zrkadlo. Virtuálne zrkadlo je odpoveďou eyerim na skutočné zrkadlá aj kedysi nekonečné otázky typu “ok, ale čo ak mi (slnečné) okuliare nesadnú?”- Potrebujete len webkameru alebo fotku seba, obe môžete použiť na to, aby ste zistili ako vaše vysnené rámy budú sedieť. Mnoho našich produktov si viete takto vyskúšať, tak chodte do toho a zabavte sa! Ak si prezriete našu ponuku a budete si skúšať rôzne rámy, je takmer určité, že aspoň do jedného z nich sa zamilujete.

Najlepšia vec na nakupovaní dioptrických okuliarov online? Vždy nájdete to, čo hľadáte – sú tisíce možností ktoré si môžete prezerať z pohodlia domova. Tak choďte do toho, odviažte sa. Spravte si radosť dokonalými dioptrickými okuliarmi! V roku 2021 sú dioptrie sexy.

Branislav

Som spoluzakladateľom eyerim - môj bežný deň zahŕňa všetko, čo sa týka brandingu a UX. Mám rád kombináciu športu a filozofie - popri permanentke do gymu na mojom stole leží vždy nejaká kniha. Neznášam holuby a nenosím dioptrické okuliare aj keby som mal.

Mohlo by vás zaujímať
5 dôvodov prečo nakupovať dioptrické okuliare online

Pri kúpe okuliarov online možno máte obavy, ale týchto 5 argumentov vás presvedčí to vyskúšať.

Ako čistiť okuliare? Rukáv, utierky a alkohol ich poškodia!

O nové okuliare sa dôkladne staráme hlavne prvé týždne od kúpy a potom postupne skĺzneme k čisteniu dychom, slinami, šúchame ich rukávom, vreckovkou, či dokonca alkoholovými vlhčenými utierkami. Profesionálni optometristi čistia okuliare inak. Ak si na to zvyknete, môžete predĺžiť ich životnosť aj o niekoľko rokov. O nové okuliare sa dôkladne staráme hlavne prvé týždne od kúpy a potom postupne skĺzneme k čisteniu dychom, slinami, šúchame ich rukávom, vreckovkou, či dokonca alkoholovými vlhčenými utierkami. Profesionálni optometristi čistia okuliare inak. Ak si na to zvyknete, môžete predĺžiť ich životnosť aj o niekoľko rokov.

Čo keď nové okuliare nesadnú? Pomôže fén, prsty a 1 týždeň nosenia.

Kúpili ste si nové dioptrické okuliare a bolia vás z nich oči, alebo hlava? Tlačia vás? Padajú vám z hlavy? Objednať iný model nie je vždy riešenie. Najprv vyskúšajte tieto odporúčania našich optometristov.

Máte otázky? Spýtajte sa nášho optometristu.