• E-shop
  • Info
  • Účet

Ray-ban dioptrické okuliare

Vyberte si ikonické a zároveň funkčné Ray-Ban dioptrické okuliare. Zvoľte tvar klasických pilotiek či odvážne rámy s mačacím tvarom. Okrem toho máme v ponuke aj niekoľko rámov, ktoré odzrkadľujú aktuálne módne trendy a skvele vyniknú na rôznych typoch tvárí. Vyskúšajte si ich z pohodlia domova pomocou webkamery. Šošovky vyberajte len podľa predpisu lekára. Kúpiť si ich môžete aj s filtrom modrého svetla, ktorý chráni vaše oči pred škodlivým žiarením z obrazoviek.

Ako vznikla značka Ray-Ban?

Okuliare Ray-Ban boli pôvodne vyrobené pre amerických letcov. Mali im pomôcť blokovať silné a nepríjemné slnečné lúče. Po preslávení modelu „aviator“ (pilotky) americkým pilotom, ktorého fotka v okuliaroch Ray-Ban obletela svet, sa stali súčasťou popkultúry. Nosili ich aj veľké legendy strieborného plátna.

Počas disko éry však zažili úpadok. Na výslnie sa opäť dostali až v 80. rokoch, keď ich vo svojich filmoch začal nosiť Tom Cruise. Populárne sú dodnes, to aj vďaka kvalitným rámom, ktoré sú vyrobené zo spoľahlivých a odolných materiálov.

Na čo si pri výbere dioptrických okuliarov dajte pozor?

Ešte predtým, než sa rozhodnete kúpiť si dioptrické okuliare, navštívte očného lekára. Podľa jeho predpisu si vyberiete rámy a šošovky vhodné pre vás. Okuliare v drogériách či supermarketoch radšej nekupujte. Tie sú vždy s rovnakými dioptriami na oboch očiach.

Navyše majú len obyčajné sklá bez špeciálnych filtrov, ktoré by lepšie chránili váš zrak. Ak si nasadíte okuliare s nesprávnymi sklami, môžete si videnie ešte viac zhoršiť. Siahnite radšej po kvalitnejších rámoch a šošovkách, ktoré budú nielen funkčné, ale skvele tiež doplnia váš look.

Aký tvar okuliarov hľadáte?

Skryť filter Zobraziť filter
Filter
Zoradiť: Podľa obľúbených  
Filtrovať podľa
Zobrazujem: 274 Pre spresnenie požiadaviek použite filter
Zobrazujem 1 - 48 / 274
< 1 3 ... 6

Prečo eyerim

Doprava zdarma už od 70,00 €
Dobierka
Bezstarostné vrátenie
Sme autorizovaný predajca
Virtuálne zrkadlo
Nájdite svoju veľkosť

TIP #1: Skontrolujte veľkosť vašich aktuálnych okuliarov

  • Pozrite sa na vnútornú stranu vašich aktuálnych okuliarov. Zvyčajne tu nájdete sériu číslic, ktoré vyjadrujú veľkosť rámu a vyzerajú približne takto: 52 [] 22 145
  • Informácie o veľkosti rámu najčastejšie nájdete na vnútornej strane bočnice alebo nosníka
Skontrolujte veľkosť vašich aktuálnych okuliarov

TIP #2: Použite platobnú kartu

S
M
L
Karta presahuje výrazne za koniec vášho oka
Karta lícuje s koncom vášho oka
Karta nedosahuje po koniec oka

Rozmery okuliarového rámu

Veľkosť

Získajte uvítaciu zľavu

Nenechajte si ujsť skvelé ponuky alebo novinky a prihláste sa na odber newslettru eyerim!

Vybrať
Nákup na eyerim.sk
Doprava zdarma už od 70,00 €
Dobierka
Bezstarostné vrátenie
Sme autorizovaný predajca
Virtuálne zrkadlo
Zdieľať