Dioptrické šošovky na eyerim:
Ktoré sú pre vás tie naj?

Publikované 5.10.2022, 5 minút čítania

 
 

Už viac ako 500 000 zákazníkov si užíva lepší zrak vďaka našim dioptrickým okuliarom, ktoré obsahujú prvotriedne šošovky eyerim vision vytvorené v spolupráci s Essilor Group - jedného z popredných európskych výrobcov dioptrických šošoviek.

Francúzska spoločnosť Essilor Group má 160-ročnú tradíciu, počas ktorej sa podieľali na významnom technologickom pokroku v odbore očnej optiky. Spoločnosť riadi tri inovatívne a technologické centrá a spolupracuje s medzinárodnou sieťou štátnych a súkromných výskumných inštitúcií na vývoji lepších riešení pre zrakové potreby všetkých, bez ohľadu na miesto, kde žijú, alebo ich príjmy. Zistite viac o spoločnosti Essilor Group tu.

Essilor

Francúzska spoločnosť Essilor má 160-ročnú tradíciu, počas ktorej sa podieľali na významnom technologickom pokroku v odbore očnej optiky.

Objednaním dioptrických okuliarov so šošovkami eyerim vision od spoločnosti Essilor Group si tak môžete byť istí, že sa k vám dostáva kombinácia niekoľkých navzájom sa doplňujúcich technológií, ktoré upravujú váš zrak, chránia vaše oči a zlepšujú ostrosť videnia.

Ako si však vybrať okuliare tak, aby boli maximálne prispôsobené všetkým vašim potrebám? Ktorý typ je pre vás ten naj a ktoré vylepšenia sa vám zídu?

 

Typy dioptrických šošoviek

Ako by vám nové okuliare mali pomôcť?

Vidieť lepšie do diaľky - V tom prípade potrebujete okuliare do diaľky, ktoré korigujú krátkozrakosť (myopia) teda stav, kedy bez problémov vidíte blízke objekty, ale vzdialenejšie sa vám zdajú neostré. Na predpise od lekára sa tento stav označuje s mínusovým znakom (-) a tieto šošovky sa označujú ako "mínusové šošovky", alebo hovorovo "mínusky".

Vidieť lepšie do blízka - V tom prípade potrebujete okuliare do blízka, ktoré korigujú ďalekozrakosť (hyperopia), teda stav, kedy vidíte neostro väčšinu objektov, bez ohľadu na ich vzdialenosť. Na predpise od lekára sa tento stav označuje s plusovým znasom (+) a tieto šošovky sa označujú ako "plusové šošovky", alebo hovorovo "plusky".

Vidieť lepšie do blízka a tiež do diaľky - V tom prípade potrebujete multifokálne okuliare, ktoré korigujú oba problémy - krátkozrakosť (myopia) a ďalekozrakosť (hyperopia). Ich nespornou výhodou je, že si nemusíte striedať viacero párov okuliarov.

Imidžové okuliare - Tento druh okuliarov môžete využívať aj ako módny doplnok. Ich sklá neobsahujú žiadnu dioptriu, vylepšiť si ich však môžete napríklad filtrom modrého svetla.Vylepšenia dioptrických šošoviek

 

Vylepšenia dioptrických šošoviek

Klasické šošovky. Nenechajte sa zmiasť názvom – naše klasické šošovky eyerim vision od Essilor Group sú vyrobené z prémiových čírych skiel, ktoré sú antireflexné, odolné proti poškriabaniu, hydrofóbne (vodeodolné) a ponúkajú, ako všetky naše okuliare, 100 % UV ochranu.

Šošovky s modrým filtrom majú špeciálny antireflexný povrch, ktorý blokuje až 35 % škodlivého modrého svetla zo všetkých digitálnych zariadení. Redukujú tak únavu očí, ich začervenanie, bolesti hlavy a problémy so spánkom. Tieto šošovky poskytujú 100 % UV ochranu, sú odolné voči poškriabaniu, šmuhám, sú vhodné pre všetky typy aktivít, ako aj na každodenné nosenie.

Dioptrické slnečné šošovky kombinujú slnečné a dioptrické okuliare, vďaka čomu sú ideálnym riešením 2 v 1. Vybrať si môžete klasické, polarizačné alebo štýlové zrkadlové šošovky. - Klasické slnečné šošovky - Tónované šošovky eyerim vision od Essilor Group kategórie 3, ktoré absorbujú 83 % svetla pre optimálnu ochranu pred žiarením počas slnečných dní. Môžete si ich vybrať v jednej z troch farieb - zelenej, hnedej alebo šedej. - Polarizačné šošovky - Najlepšia ochrana proti UV žiareniu pod slnkom. Polarizačné slnečné šošovky eyerim vision od Essilor Group ponúkajú maximálny komfort počas slnečných dní, pretože blokujú odrazy a odlesky od povrchov ako voda, cesta, sneh alebo palubná doska. Sú tak ideálne na športové aktivity, oddych pri vode či šoférovanie. - Zrkadlové šošovky - Tónované šošovky eyerim vision od Essilor Group kategórie 3, ktoré absorbujú 83 % svetla pre optimálnu ochranu pred žiarením počas slnečných dní - oproti klasickým slnečným šošovkám však získate imidžový zrkadlový efekt! Naše "zrkadlovky" ponúkame v troch farbách: zlaté, strieborné a modré.

Fotochromatické šošovky eliminujú potrebu stáleho striedania dioptrických a slnečných okuliarov. Tieto samozafarbovacie šošovky eyerim vision od Essilor Group, ktoré sa prispôsobujú svetlu, sú v interiéri číre, ale na slnku automaticky stmavnú. Proces stmavenia trvá približne 30 sekúnd, proces zosvetlenia zhruba 5 minút. Tieto šošovky sú skutočne viacúčelové - ponúkajú tiež 100 % UV ochranu a až 35 % ochranu proti modrému svetlu - Štandardné fotochromatické šošovky - Tieto adaptívne šošovky sú určené na celodenné nosenie. V interiéri sú iba jemne zafarbené (takmer číre), no pôsobením UV svetla stmavnú. Poskytujú 100 % ochranu pred UV žiarením. Dostupné sú v 2 farbách: hnedá (zvyšuje kontrast) a sivá (neutrálna, podporuje správne videnie farieb). - Prémiové fotochromatické šošovky - Naše najtmavšie fotochromatické šošovky. Sú optimálne pre ľudí, ktorí trávia väčšinu času vonku a zároveň za volantom auta. Tieto šošovky zostávajú čiastočné zatmavené aj v interiéroch.

 
Materiál dioptrických šošoviek
 

Materiál dioptrických šošoviek

Základné šošovky - Okrem blokovania 100 % UV svetelných lúčov sú tieto šošovky odolné voči poškriabaniu, majú antireflexnú a hydrofóbnu vrstvu. Ich index lomu je 1,5 a odporúčaná maximálna veľkosť dioptrií je +/- 2.00.

Štandardné šošovky - Oproti základným šošovkám sú stenčené a odľahčené o 25 %. Okrem blokovania 100 % UV svetelných lúčov sú tieto šošovky 7x odolnejšie voči poškriabaniu, majú antireflexnú a hydrofóbnu vrstvu. Ich index lomu je 1,60 a odporúčaná maximálna veľkosť dioptrií je +/- 4,25.

Prémiové šošovky - Oproti základným šošovkám sú stenčené a odľahčené až o 40 %. Okrem blokovania 100 % UV svetelných lúčov sú tieto šošovky veľmi odolné voči poškriabaniu, majú antireflexnú a hydrofóbnu vrstvu. Ich index lomu je 1,67 a odporúčaná maximálna veľkosť dioptrií je od +/- 4,50 až do +/- 6,00.Prečo sú naše dioptrické šošovky skvelé?
 

Prečo sú naše dioptrické šošovky skvelé?

U nás môžete počítať s rovnakou certifikovanou kvalitou dioptrií, akú nájdete v kamenných optikách. Tak prečo sa cena šošoviek tak líši? V kamennej optike musia byť v cene okuliarov započítané napríklad aj náklady na prenájom obchodných priestorov, energie, distribútorov, viac zamestnancov atď. My okuliare odoberáme priamo od svetových značiek , pri šošovkách spolupracujeme s francúzskym Essilorom a nepotrebujeme tak sprostredkovateľov, vďaka čomu tak vy nemusíte platiť nič navyše. Certifikované dioprické šošovky dokonca zabrusuje náš kvalifikovaný optometrista priamo našom vlastnom laboratóriu.

 
 

Získajte uvítaciu zľavu

Nenechajte si ujsť skvelé ponuky alebo novinky a prihláste sa na odber newslettru eyerim!

Nákup na eyerim.sk
Doprava zdarma
Dobierka
Bezstarostné vrátenie
Sme autorizovaný predajca
Virtuálne zrkadlo