• E-shop
  • Info
  • Účet
 

Dioptrické sklá na eyerim:
Ktoré sú pre vás tie naj?

Publikované 5.10.2022, 5 minút čítania

 
 

Už viac ako 500 000 zákazníkov si užíva lepší zrak vďaka našim dioptrickým okuliarom, ktoré obsahujú prvotriedne sklá vytvorené v spolupráci s EssilorLuxottica - jedného z popredných európskych výrobcov dioptrických skiel.

Francúzska spoločnosť Essilor má 160-ročnú tradíciu, počas ktorej sa podieľali na významnom technologickom pokroku v odbore očnej optiky. Spoločnosť riadi tri inovatívne a technologické centrá a spolupracuje s medzinárodnou sieťou štátnych a súkromných výskumných inštitúcií na vývoji lepších riešení pre zrakové potreby všetkých, bez ohľadu na miesto, kde žijú, alebo ich príjmy. Zistite viac o spoločnosti EssilorLuxottica tu.

Essilor

Francúzska spoločnosť Essilor má 160-ročnú tradíciu, počas ktorej sa podieľali na významnom technologickom pokroku v odbore očnej optiky.

Objednaním dioptrických okuliarov so sklami od spoločnosti EssilorLuxottica si tak môžete byť istí, že sa k vám dostáva kombinácia niekoľkých navzájom sa doplňujúcich technológií, ktoré upravujú váš zrak, chránia vaše oči a zlepšujú ostrosť videnia.

Ako si však vybrať okuliare tak, aby boli maximálne prispôsobené všetkým vašim potrebám? Ktorý typ je pre vás ten naj a ktoré vylepšenia sa vám zídu?

 

Typy skiel

Ako by vám nové okuliare mali pomôcť?

Vidieť lepšie do diaľky

Vidieť lepšie do diaľky

Vidieť lepšie do diaľky - V tom prípade potrebujete okuliare do diaľky, ktoré korigujú krátkozrakosť (myopia) teda stav, kedy bez problémov vidíte blízke objekty, ale vzdialenejšie sa vám zdajú neostré. Na predpise od lekára sa tento stav označuje s mínusovým znakom (-) a tieto sklá sa označujú ako "mínusové šošovky", alebo hovorovo "mínusky".

Vidieť lepšie do diaľky
Vidieť lepšie do blízka

Vidieť lepšie do blízka

Vidieť lepšie do blízka - V tom prípade potrebujete okuliare do blízka, ktoré korigujú ďalekozrakosť (hyperopia), teda stav, kedy vidíte neostro väčšinu objektov, bez ohľadu na ich vzdialenosť. Na predpise od lekára sa tento stav označuje s plusovým znasom (+) a tieto sklá sa označujú ako "plusové šošovky", alebo hovorovo "plusky".

Vidieť lepšie do blízka
Vidieť lepšie do blízka a tiež do diaľky

Vidieť lepšie do blízka a tiež do diaľky

Vidieť lepšie do blízka a tiež do diaľky - V tom prípade potrebujete multifokálne okuliare, ktoré korigujú oba problémy - krátkozrakosť (myopia) a ďalekozrakosť (hyperopia). Ich nespornou výhodou je, že si nemusíte striedať viacero párov okuliarov.

Vidieť lepšie do blízka a tiež do diaľky
Vidieť lepšie do blízka a tiež do diaľky

Priniesť digitálne pohodlie

Priniesť digitálne pohodlie – Špeciálne Eyezen® sklá obsahujú pokročilý systém filtrovania škodlivého modrého svetla z digitálnych obrazoviek, čím výrazne zmierňujú zrakovú únavu a ďalšie s ňou spojené problémy (bolesti hlavy, rozmazané videnie).

Vidieť lepšie do blízka a tiež do diaľky
Sklá bez dioptrií

Sklá bez dioptrií

Sklá bez dioptrií - Tento druh okuliarov môžete využívať aj ako módny doplnok. Ich sklá neobsahujú žiadnu dioptriu, vylepšiť si ich však môžete napríklad filtrom modrého svetla

Sklá bez dioptrií


Vylepšenia dioptrických skiel

 

Vylepšenia dioptrických skiel

Číre sklá

Číre sklá

Číre sklá. Nenechajte sa zmiasť názvom – naše klasické sklá od EssilorLuxottica sú vyrobené z prémiových čírych skiel, ktoré sú antireflexné, odolné proti poškriabaniu, hydrofóbne (vodeodolné) a ponúkajú, ako všetky naše okuliare, 100 % UV ochranu.

Číre sklá
Sklá s modrým filtrom

Sklá s modrým filtrom

Sklá s modrým filtrom majú špeciálny antireflexný povrch, ktorý blokuje až 35 % škodlivého modrého svetla zo všetkých digitálnych zariadení. Redukujú tak únavu očí, ich začervenanie, bolesti hlavy a problémy so spánkom. Tieto sklá poskytujú 100 % UV ochranu, sú odolné voči poškriabaniu, šmuhám, sú vhodné pre všetky typy aktivít, ako aj na každodenné nosenie.

Sklá s modrým filtrom
Dioptrické slnečné sklá

Dioptrické slnečné sklá

Dioptrické slnečné sklá kombinujú slnečné a dioptrické okuliare, vďaka čomu sú ideálnym riešením 2 v 1. Vybrať si môžete klasické, polarizačné alebo štýlové zrkadlové sklá.

- Klasické slnečné sklá - Tónované sklá od EssilorLuxottica kategórie 3, ktoré absorbujú 83 % svetla pre optimálnu ochranu pred žiarením počas slnečných dní. Môžete si ich vybrať v jednej z troch farieb - zelenej, hnedej alebo šedej.

- Polarizačné sklá - Najlepšia ochrana proti UV žiareniu pod slnkom. Polarizačné slnečné sklá od EssilorLuxottica ponúkajú maximálny komfort počas slnečných dní, pretože blokujú odrazy a odlesky od povrchov ako voda, cesta, sneh alebo palubná doska. Sú tak ideálne na športové aktivity, oddych pri vode či šoférovanie.

- Zrkadlové sklá - Tónované sklá od EssilorLuxottica kategórie 3, ktoré absorbujú 83 % svetla pre optimálnu ochranu pred žiarením počas slnečných dní - oproti klasickým slnečným sklám však získate imidžový zrkadlový efekt! "Naše zrkadlovky" ponúkame v troch farbách: zlaté, strieborné a modré.

Dioptrické slnečné sklá
Fotochromatické sklá

Fotochromatické sklá

"Fotochromatické sklá eliminujú potrebu stáleho striedania dioptrických a slnečných okuliarov. Tieto samozafarbovacie sklá od EssilorLuxottica, ktoré sa prispôsobujú svetlu, sú v interiéri číre, ale na slnku automaticky stmavnú. Proces stmavenia trvá približne 30 sekúnd, proces zosvetlenia zhruba 5 minút. Tieto sklá sú skutočne viacúčelové - ponúkajú tiež 100 % UV ochranu a až 35 % ochranu proti modrému svetlu.

- Štandardné fotochromatické sklá - Tieto adaptívne sklá sú určené na celodenné nosenie. V interiéri sú iba jemne zafarbené (takmer číre), no pôsobením UV svetla stmavnú. Poskytujú 100 % ochranu pred UV žiarením. Dostupné sú v 2 farbách: hnedá (zvyšuje kontrast) a sivá (neutrálna, podporuje správne videnie farieb).

- Prémiové fotochromatické sklá - Naše najtmavšie fotochromatické sklá. Sú optimálne pre ľudí, ktorí trávia väčšinu času vonku a zároveň za volantom auta. Tieto sklá zostávajú čiastočné zatmavené aj v interiéroch."

Fotochromatické sklá
 
Materiál dioptrických skiel
 

Aký je rozdiel v hrúbke skiel?

Štandardné sklá

Štandardné sklá

 
Odporúčaná veľkosť dioprií je: +/- 2,00

Okrem blokovania 100 % UV svetelných lúčov sú tieto sklá odolné voči poškriabaniu, majú antireflexnú a hydrofóbnu vrstvu. Ich index lomu je 1,5 a odporúčaná maximálna veľkosť dioptrií je +/- 2.00.

Tenšie (odľahčené) sklá

Tenšie (odľahčené) sklá

 
Odporúčaná veľkosť dioprií je: +/- 4,25

Oproti základným sklám sú stenčené a odľahčené o 25 %. Okrem blokovania 100 % UV svetelných lúčov sú tieto sklá 7x odolnejšie voči poškriabaniu, majú antireflexnú a hydrofóbnu vrstvu. Ich index lomu je 1,60 a odporúčaná maximálna veľkosť dioptrií je +/- 4,25.

Extra odľahčené sklá

Extra odľahčené sklá

 
Odporúčaná veľkosť dioprií je: od +/- 4,50 až do +/- 6,00

Oproti základným sklám sú stenčené a odľahčené až o 40 %. Okrem blokovania 100 % UV svetelných lúčov sú tietosklá veľmi odolné voči poškriabaniu, majú antireflexnú a hydrofóbnu vrstvu. Ich index lomu je 1,67 a odporúčaná maximálna veľkosť dioptrií je od +/- 4,50 až do +/- 6,00.

 

eyerim vision alebo prémiové sklá?

Pri každom type skiel máte u nás a výber štandardnú verziu v podobe eyerim vision skiel a prémiovú verziu s názvom Essilor premium.

eyerim vision sú naše kvalitné, štandardizované a cenovo dostupné sklá. Počítať môžete s antireflexnou vrstvou a tvrdeným povrchom odolným voi poškriabaniu a nečistotám.

Essilor premium sú na mieru vyrábané sklá, ktoré obsahujú povrchovú úpravu Crizal® od optického giganta EssilorLuxottica. Kombinácia exkluzívnych technológií chráni vaše sklá tak, že sú špičkovo antireflexné, odolné proti poškriabaniu, vode a mastnote. Nech robíte čokoľvek, vaše okuliare vás nikdy nesklamú.

 
 

Prečo sú naše dioptrické sklá skvelé?

U nás môžete počítať s rovnakou certifikovanou kvalitou dioptrií, akú nájdete v kamenných optikách. Tak prečo sa cena skiel tak líši? V kamennej optike musia byť v cene okuliarov započítané napríklad aj náklady na prenájom obchodných priestorov, energie, distribútorov, viac zamestnancov atď. My okuliare odoberáme priamo od svetových značiek , pri sklách spolupracujeme s EssilorLuxottica a nepotrebujeme tak sprostredkovateľov, vďaka čomu tak vy nemusíte platiť nič navyše. Certifikované dioprické sklá dokonca zabrusuje náš kvalifikovaný optometrista priamo našom vlastnom laboratóriu.

 
 
Vybrať
Vybrať
Nákup na eyerim.sk
Doprava zdarma už od 65,00 €
Dobierka
Vrátenie do 30-tich dní
Sme autorizovaný predajca
Virtuálne zrkadlo
Profesionálne meranie zraku zadarmo
Profesionálne meranie zraku zadarmo

Profesionálne meranie zraku zadarmo

Rezervovať na okuliare Rezervovať na kontaktné šošovky
Profesionálne meranie zraku zadarmo